idesse.com.tr Site Kullanım Koşulları

www.idesse.com.tr (“idesse.com.tr”), www.idesse.com.tr sitesini (“Site”) ancak aşağıdaki şartlar dahilinde kullanma hakkını size sağlamaktadır. Lütfen Site’yi kullanmadan önce Kullanım Şart’larını dikkatlice okuyunuz. Site’ye eriştiğinizde, burada belirtilen Site’nin Kullanım Koşulları’nı, idesse.com.tr Yayın Politikalarını, Gizlilik Politikalarını açık olaraka anlamış ve kabul etmiş sayılmaktasınız. EĞER SİTE KULLANIM KOŞULLARI, IDESSE.COM.TR YAYIN POLİTİKALARI, GİZLİLİK POLİTİKALARINI VB ŞARTLARIMIZI VE KOŞULLARIMIZI KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN www.idesse.com.tr SİTESİNİ KULLANMAYINIZ.

Site Kullanım Koşullarımız, idesse.com.tr ile ya da idesse.com.tr iş ortakları ile yapmış olacağınız ya da hali hazırda yapmış olduğunuz diğer sözleşmelerin şartlarını hiç bir şekilde değiştirmez. idesse.com.tr, Site Kullanım Şartları, Yayın Politikaları vb diğer tüm politikalarını dilediğinde hiç kimseden izin ya da onay almadan değiştirme hakkına sahiptir. Bu türden değişikliker idesse.com.tr sitesinde yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanacaktır. Her hangi bir değişiklik halinde Site’yi kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri de kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle, Site Kullanım Koşulları ile Site’de yayınlanan diğer tüm dökümentasyon ve politikaları inceleyerek şartlarımızın beklentilerinizi karşıladığından emin olmanızı öneririz. Eğer her hangi bir değişiklik neticesinde ortaya çıkan şartlar ve politikaları size uygun değilse Site’yi kullanmamalısınız.

Gizlilik

Lütfen üyelerimizden ve/veya ziyaretçilerimizden ne türden bilgiler istediğimizi ve bu bilgileri hangi amaçlarla kullandığımızı öğrenmek için Gizlilik Politikamızı okuyunuz.

Limitli Kullanım Lisansı

idesse.com.tr size, Site’ye erişiminiz, içeriği görmeniz ve ihtiyaç duyuduğunuz kısımlarını bastırabilmeniz için limitli basit kullanım Lisansı vermektedir. İş Bu Limitlendirimiş Basit Kullanım Lisanslı size aşağıdaki şartlar dahilinde sağlanmaktadır: (1) Site’deki içeriğe erişiminize, ilgili bölümlerin kopyalanmasına ve baskı alınmasına ancak ve ancak ticari olmayan ve kişisel kullanımlar için izin verilmektedir; (2) Site’nin tamamı ya da bir kısmı yeniden uyarlanarak, modifiye edilerek, değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz; (3) Site’den alınabilecek her türlü baskı yada görsel üzerinde çok açık ve bir bakışta görülebilecek büyüklükte “©2014, idesse.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır” ifadesi bulunacaktır; (4) Site yer alan ifadeler içerisindeki 3.Partilere ait Tescilli Marka, Hizmet, Logo vb uyarılar ve ayraçlar, Site’mizden alıntı yapıldığında kaldırılamaz; (5) İş Bu Limitli Basit Kullanım Lisansı, Site üzerinden yazılım robotları, erişim metodları vb kullanarak Site’den veri derlemek amacı ile kullanılamaz; (6) idesse.com.tr Sitesi ve Site içeriği asıl amacının dışında kullanılamaz; (7) idesse.com.tr sayfalarının daha hızlı gösterilebilmesi amacı ile Hafızaya alınması (“Cashing”) dışında idesse.com.tr ve içeriğinin yeniden üretilmesi, dağıtılması, gösterilmesi mümkün değildir. Yukarıda bashedilen sınırların ötesindeki diğer her türlü kullanım hali idesse.com.tr’un açık yazılı iznine tabidir. BURADA YER ALAN HİÇ BİR İFADE IDESSE.COM.TR’NİN FİKRİ HAKLARI’NIN KULLANIMI’NIN KISMEN BİLE OLSA KULLANICILARA DEVREDİLDİĞİ ANLAMINA GELMEZ. VERİLEN BU LİMİTLİ VE BASİT LİSANS HAKKI GERİ ALINAMAZ BİR LİSANS KULLANIM HAKKI DEĞİLDİR.

idesse.com.tr’u kullanmaya başladığınız andan itibaren yukarıda detaylıca açıklanan Lisans Kullanım Kuralları’na uyacağınızı ve bunları ihlal etmeyeceğinizi, aksi durumların 5846 No’lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde değerlendirileceğini kabul etmiş oluyorsunuz.

Ayrıca bu Kullanım Şartlarını kabul etmekle; Site’mizi kullanım şartlarının dışında kullanmanız halinde, 3.şahısların olası haklarının ihlalinden doğan tüm yükümlülüklerden idesse.com.tr’u ari tutacağınızı da kabul etmiş oluyorsunuz.

Yukarıda detaylıca açıklanan Limitli Basit Kullanım Lisansı dışındaki Lisans talepleriniz için idesse.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz:

İdesse Danışmanlık Yazılım Üretimi San. ve Tic. Ltd. Şti.
Yıldız Posta Caddesi Akın Sitesi B Blok No: 8/34
Gayrettepe Beşiktaş İstanbul
Tel: 0 212 318 01 51

Linkler

idesse.com.tr hizmetlerini, ürünlerini, fonksiyonlarını hatalı, yanlış yönlendirici biçimde anlatmadığı ya da hakaret, tehtid içermediği müddetçe ve ticari amaçla olmayacak şekilde kendi sitenizden idesse.com.tr’a ters link verebilirsiniz. idesse.com.tr’un açık yazılı izni olmadan idesse.com.tr logosunu, sloganlarını ya da diğer her hangi bir tescilli ürününü/hizmetini kullanamazsınız. Bunun dışında, çerçeveleme (“Framing”) ya da çerçeveleme teknikleri kullanarak Site’nin bir kısmını ya da tamamını, Site’de yer alan her hangi bir içeriği ya da içeriğin bir bölümünü tekrar göstermezsiniz. Aksi davranışlar Fikir ve Sanat Eserleri kapsamında değerlendirilecektir.

idesse.com.tr 3.parti Web Siteleri’ne ve 3.partilerin içeriğine linkler verebilmektedir. İş Bu 3.parti Web Siteleri’ne erişim tamamen sizin kontrolünüzde ve sorumluluğunuzdadır. idesse.com.tr’un bu olası 3.parti Web Siteleri üzerinde bir kontrol, gözlemleme hakkı yoktur. idesse.com.tr söz konusu 3.parti Web Sitelerini temsil etmemektedir. idesse.com.tr bu türden linkleri sadece üyelerine kolaylık sağlamak amacı ile vermektedir. Bu türden 3.partilerin isimlerine, logolarına, vb idesse.com.tr içerisinden referans verilmesi, bu 3.Partiler ile bir iş birliği, ortaklık, sponsorluk veya tavsiye anlamına gelmemektedir. idesse.com.tr Sitesi’ni terk ederek başka bir Site’ye eriştiğinizde, idesse.com.tr politika ve süreçleri geçerliliğini yitirmektedir. idesse.com.tr, bu 3.parti Web Siteleri’nin içeriğinin hatasızlığı, doğruluğu, uygunluğu, politikaları, güvenlik yaklaşımları, kalitesi ve tutarlılığı ile ilgili olarak açıkça hiç bir güvence ya da garanti vermemektedir. Bu nedenle, eğer ihtiyaç duyuyorsanız, adı geçen 3.parti Web Siteleri’nin içeriği ya da buralarda gerçekleştirebileceğiniz işlemlerle ilgili olarak incelemeleri ve araştırmaları yapmanızı öneriyoruz.

Yorumlarınız ve Site’nin Diğer İnteraktif Bölümlerinin Kullanımı

idesse.com.tr, ziyaretçilerin kullanabileceği Yorumlar-Cevaplar, Forumlar, vb (“İnteraktif Bölümler”) içerebilir.

idesse.com.tr’un ortam sağlayıcısı olduğu bu türden her hangi bir İnteraktif Bölümü kullandığınız taktirde yazdıklarınız ve eklediklerinizden doğan tüm sorumluluk size aittir. Herhangi bir İnteraktif Bölümü kullandığınızda, aşağıdaki türden mesajları ve/veya yorumları idesse.com.tr’a eklemeyeceğinizi, yüklemeyeceğinizi, iletmeyeceğinizi, yaratmayacağınzı ya da idesse.com.tr’u kullanarak her hangi bir şekilde yayımlamayacağınızı açık ve net olarak kabul etmiş oluyorsunuz.

  • a) T.C kanunlarına aykırı ya da yanıltıcı, yanlış yönlendirici, iftira niteliğinde, kişilik haklarına aykırı, lekeleyici, pornografik, açık saçık ifadeler içeren, genel ahlaka ve Türk toplumunun gelenek ve göreneklerine uygun olmayan, bayağı, tehtid eden, taciz eden, hileli, düzmece, tahrik edici, karalama kampanyası nitelikli

  • b) Her hangi bir patent, lisans, tescilli marka için Fikri Hakları ihlal eden

  • c) Satış ya da Pazarlama amaçlı veya Politik görüşler içeren

  • d) 3.şahıs yada kurumların özel bilgilerini içeren (e-Posta, cep telefonu, telefon, T.C Kimlik No, vb ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer her türden kişisel bilgi)

  • e) Virus yada diğer her türden zarar verici dosyalar

  • f) Yorum yada Forum başlığına, kategorisine uygun olmayan içerik

  • g) Site ziyaretçilerinin idesse.com.tr’u kullanmalarını azaltacak, keyif almalarını engelleyecek nitelikte ya da idesse.com.tr, idesse.com.tr çalışanları, üyeleri veya ziyaretçilerine her hangi bir zarar verecek nitelikte

idesse.com.tr, kullanıcılar ya da 3.partiler tarafından Site’ye eklenen, yüklenen içerikler nedeniyle oluşabilecek iş kaybı, iyi niyet kaybı, vb sorumlu değildir.

Benzer şekilde Site’de karşılaşılabilecek hatalardan, yanlış yorum yada cevaplardan, iftiralardan, asılsız mesajlardan, ihmallerden, müstescen mesajlardan ya da tehtit içeren kullanıcı yorum yada diğer kullanıcı içeriğinden bu içeriği idesse.com.tr’a ekleyen kullanıcı sorumludur. Genel olarak idesse.com.tr, sadece bir ortam sağlayıcısı olması nedeniyle idesse.com.tr’un kullanıcılarının sağladığı içerikten ve ifadelerden sorumlu değildir.

idesse.com.tr’un yüklenen mesajları tek tek incelemek, düzeltmek, gözlem altında tutmak gibi bir yükümlülüğü bulunmamasına rağmen mesaj sahibine haber vermeden ve izin almaksızın, her hangi bir mesajı Site’den kaldırma, inceleme hakkını saklı tutmaktadır.

idesse.com.tr, Site’nin açıkça belirtilen Kullanım Koşulları’na aykırı biçimde kullanılması halinde, kanunlar nezdindeki diğer tüm yasal güvenceleri ve tazmin yolları saklı kalmak üzere, konusu kullanıcıların Site’ye erişimin haklarının sınırlandırabilir ya da Site’ye erişimlerini tamamen engelleyebilir. idesse.com.tr, T.C Kanunları ve yasal düzenlemeleri ile uyumlu çalışmak, mahkeme kararlarına uymak, idari makamların isteklerine cevap vermek ve idesse.com.tr kurumunu, müşterilerini, üyelerini korumak için Kişisel Bilgileri (e-Posta, İsim, IP adresi, Internet trafiği bilgisi, kullanım tarihçesi, vb ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yetkili makamlara verebilir.

Kayıt Bilgileri; Kullanıcı Hesabı Güvenliği

idesse.com.tr’a üye olduğunuzda; (a) Kendinizle ilgili olarak doğru, hatasız ve eksiksiz bilgiler vermeyi, (b) Kullanıcı hesabınızın güvenliğini sağlamayı, (c) Kayıt bilgilerinizi ve idesse.com.tr’a sağladığınız diğer bilgileri güncel, hatasız ve eksiksiz tutmayı, (d) Kayıt bilgilerinize ve idesse.com.tr’a sağladığınız diğer bilgilere yetkisiz erişim durumunda doğabilecek riskleri kabul etmiş oluyorsunuz.

SINIRLI GARANTİ

IDESSE.COM.TR, AÇIK YA DA ZIMNİ, HUKUKEN YA DA TİCARİ SEBEPLE DOĞSUN YA DA DOĞMASIN, HERHANGİ KESİNLİK, EKSİKSİZLİK, PERFORMANS, GEÇERLİK, SATILABİLİRLİK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GİBİ, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, DİĞER TÜM GARANTİ VE TAAHHÜTLERİ AÇIK OLARAK REDDEDER.

IDESSE.COM.TR, SİTE’DE YER ALABİLECEK YAZIM HATALARINDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

İYİ NİYET KAYBI, İŞİN DURMASI, İŞ VE ÜRÜN KAYBI SONUCU ORTAYA ÇIKAN ZARARLAR DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ KAR KAYBI, SONUÇSAL, RASTLANTISAL, DOLAYSIZ, CEZAİ, ÖZEL VEYA BENZER ZARARA VEYA İSTER DOLAYLI YA DA DOLAYSIZ, İSTERSE HAKSIZ FİİL VEYA SÖZLEŞME YOLUYLA VEYA BAŞKA BİR SEBEPLE ORTAYA ÇIKSIN DİĞER TÜM TİCARİ HASAR VEYA ZARARLAR İÇİN OTELSİKAYET.COM, BU TÜR ZARARLARA İLİŞKİN İHTİMALLERİ BELİRTMİŞ DAHİ OLSA MÜŞTERİYE VEYA HERHANGİ DİĞER ŞAHIS VEYA KURULUŞA KARŞI SORUMLU OLMAYACAKTIR.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

IDESSE.COM.TR SİTESİNİ KULLANARAK, SİZİN SİTEYİ KULLANIMIZDAN DOLAYI DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ ZARARLAR İLE İLGİLİ TALEPLERDEN, TAAHHÜTLERDEN, DAVALARDAN VE VEKALET ÜCRETİ DAHİL TÜM MASRAFLARDAN IDESSE.COM.TR’Yİ ARİ TUTACAĞINIZI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

Uygulanacak Hukuk Ve Yetkili Mahkeme

İşbu Sözleşme’nin yorumundan ya da uygulanmasından doğan bütün ihtilaflar Türk Hukukuna göre çözümlenecektir. İhtilafların çözümünde Türkiye – İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Ayrılabilirlilik

İşbu Site Kullanım Sözleşmesinin herhangi maddesinin herhangi sebeple geçersiz, uygulanamaz olması halinde, kalan maddelerin geçerliği ve uygulanabilirliği bundan etkilenmeyecektir. İşbu anlaşmanın herhangi maddesi geçersiz veya uygulanamaz kılındığı takdirde, söz konusu madde Türkiye Cumhuriyeti’nin yürürlükteki kanunlarına uyacak şekilde kısıtlanarak tadil edilmiş sayılacaktır.

İşbu Site Kullanım Sözleşmesi ile ilgili her türlü soru yada daha detaylı bilgi ihtiyacını için lütfen iletişim formumuzu kullanınız.